Ratowniczek – pomaga Ci pomagać!

21 października 2020r. uczniowie klasy III b, wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Witkowską, wzięli udział w XII edycji programu „Ratowniczek – pomaga Ci pomagać”. Głównym celem tego programu PCK jest przybliżenie  podstawowych zagadnień pierwszej pomocy przedmedycznej i zapobiegania wypadkom. Uczniowie z opiekunem Szkolnego Koła PCK p. Marylą Markiewicz, przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzenia, zapoznali się z zawartością apteczki, nauczyli się jak zabezpieczać teren wypadku. Wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Uczestnikom pokazu p. wicedyrektor Anita Pawlonka wręczyła dyplomy i znaczki Ratowniczka. Cała klasa dostała pamiątkowe odblaski – zawieszki a szkoła piękną statuetkę. Wszystkie nagrody przekazał szkole Oddział Rejonowy PCK w Kozienicach a program sponsorowany był przez Burmistrza Gminy Kozienice.