Szkoła z Pasją

W minionym tygodniu w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć na żywo występ Pawła Kidonia – Mistrza Świata w Basketball Freestyle czyli trikach z piłką do koszykówki. Paweł jest również wielokrotnym Mistrzem Polski oraz pierwszym Polakiem, który podpisał kontrakt z legendarną amerykańską drużyną Harlem Globetrotters.

Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się jak to się stało, że zawodnik pochodzący ze wsi liczącej nieco ponad 1800 mieszkańców, w której nie było ani drużyny koszykarskiej ani nawet boiska do koszykówki odniósł tak ogromne sukcesy.
Wydarzenie poprowadził Grzegorz Pittner – tancerz, choreograf, konferansjer a także Mistrz Polski w Poppingu (odmianie breakdance).
Było to pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań w ramach projektu „Szkoła z Pasją”. Jest to projekt, którego celem jest inspirowanie i motywowanie uczniów poprzez spotkania z wybitnymi sportowcami, artystami itp. Spotkania będą miały charakter cykliczny i będą odbywać się co 2-3 miesiące.
Twórcą projektu jest Krystian Herba – wielokrotny rekordzista Guinnessa, 2-krotny półfinalista Mam Talent, człowiek który skacząc rowerem po schodach zdobył 18 budynków w 13 krajach na 4 kontynentach – więcej niż ktokolwiek na świecie.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków LGD „Puszcza Kozienicka” oraz ze środków naszej gminy za co serdecznie dziękujemy

Skip to content